Nakladatelství

Vydávání knížek

V roce 2003 jsem si zaregistrovala nakladatelskou živnost. Vydala jsem několik knih Českému klubu skeptiků Sisyfos, a když můj rukopis odmítla dvě velká nakladatelství, vydala jsem si generační román, Bereme, co je sama. Na podzim 2005 mi nakladatelství Abonent ND vydalo tento román znovu, v pevné vazbě. Vzbudil zájem čtenářů a příznivé hodnocení recenzentů, později byl nominován na cenu Magnesia litera za rok 2005. Tentýž nakladatel vydal na podzim roku 2006 knihu kratších textů a povídek pod názvem Ať si holky popláčou (nominace na cenu Boženy Němcové Akademie literatury české za rok 2006). Nakladatelství Abonent ND po výměně vedení Národního divadla ukončilo v červnu 2007 činnost. Volného pokračování Bereme, co je - románu s názvem Obsazeno - se ujalo s Abonentem propojené nakladatelství MozART Praha publishing. Kniha se objevila v knihkupectvích v dubnu 2007 a byla nominována na Literární cenu Josefa Škvoreckého.
Ještě téhož roku jsem vydala Českému klubu skeptiků Sisyfos ve svém nakladatelství populárně - vědecké texty ve sbírce Věda kontra iracionalita 4.

Přirozenou úvahou jsem došla k rozhodnutí, že si své knížky budu nadále vydávat ve vlastním nakladatelství - když je vydávám jiným, proč ne sobě?
V dubnu 2008 jsem vydala sbírku povídek pod názvem Ve stínu mastodonta, v září téhož roku vyjde z tiskárny poslední díl triologie s názvem Víme svý (prvním dílem byl román Bereme, co je, druhým Obsazeno). Koncem léta 2008 vydám Slovník esoteriky a pavěd od prof. MUDr. Jiřího Heřta.
Všechny jmenované knížky distribuuje Kosmas, některé výhradně (Ve stínu mastodonta, Víme svý).

Protože součet marží distributorů a knihkupců činí po zvýšení DPH až 52 % z pultové ceny, budu svým čtenářům, pokud si o ně napíší na adresu lano@centrum.cz posílat knížky poštou za režijní cenu.

Autorské besedy se čtenáři v klubech či knihovnách vítám a neodmítám.

Odkaz na stránky nakladatelství:

www.nakladatelstviklika.cz

- kontaktní formulář